ارزش اقتصادی شیرینی قوتو کرمانی

شیرینی قوتو کرمانی به همراه کلمپه کرمانی دو محصول غذایی مشهور این استان هستند که ارزش غذایی و اقتصادی فراوانی برای مردم کرمان دارد.
با توجه به وسعت بسیار زیاد کشورمان، ایران به چندین استان کوچک و بزرگ تقسیم شده است تا وضعیت اداره جامعه و خدمات دهی به مردم توسط حاکمان و دولتمردان آسان تر شود. البته تقسیم کشور به چند استان یا ایالت به ایران منحصر نیست و در همه کشورهای پهناور این تقسیمات جغرافیایی وجود دارد. علاوه بر خدمات دهی و اداره بهتر جامعه، از آنجا که معمولا تقسیمات کشوری به چند استان مجزا با توجه به نژاد و فرهنگ مردم انجام می شود لذا می توان مردم هر استان را از نظر فرهنگی و نژادی مشابه یکدیگر دانست. به عنوان مثال بیشتر اقوام بلوچ ایران در استان سیستان و بلوچستان، اقوام کرد در کرمانشاه و کردستان، اقوام لر در لرستان، چهارمحال و بختیاری زندگی می کنند.

شیرینی قوتو و کلمپه در کرمان

کرمان پهناورترین استان ایران می باشد که فرهنگ مردم کرمان با سایر مناطق کشورمان متفاوت است. شیرینی ها و غذاهای مخصوصی در کرمان تولید و طبخ می گردد که مهم ترین و مشهورترین آن شیرینی قوتو کرمانی و کلمپه کرمانی می باشد. این شیرینی های خوشمزه با استفاده از میوه ها و گیاهان دارویی متفاوت و ارزشمندی تهیه می گردد که سبب شده تا ارزش غذایی آنها به ویژه شیرینی قوتو کرمانی بسیار بالا باشد.
شیرینی قوتو کرمانی

ارزش تجاری و اقتصادی قوتو

با توجه به ارزش غذایی بسیار زیاد قوتو، مشتریان و مصرف کنندگان فراوانی برای خرید قوتو کرمانی علاقمند هستند به طوریکه امروزه شرکت ها و تولیدکنندگان قوتو با بسته بندی و عرضه قوتو در بازار ایران توانسته اند سهم بسزایی از فروش این محصول را به دست آورند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.