خواص معجون قوتو کرمانی

آیا خواص و ارزش غذایی نمونه های مختلف معجون دارویی و غذایی قوتو متفاوت است؟ برخی از مشهورترین نمونه های شیرینی قوتو کرمانی کدامند؟
همانطور که مستحضرید در هر نقطه از کشورمان شیرینی های محلی و سنتی ویژه و مخصوصی تولید می شود و استان کرمان نیز یکی از این مناطق می باشد که دارای انواع تولیدات سنتی و محلی است. قوتو کرمانی از مهم ترین و مشهورترین سوغاتی های این استان پهناور بوده و ارزش غذایی و دارویی بسیار زیادی بر آن مترتب است البته لازم به ذکر است که این معجون دارویی و غذایی نمونه های مختلفی دارد و نوع و نام آن به تعداد و نوع مواد اولیه بکار رفته در طبخ آن بستگی دارد.

نمونه های مختلف شیرینی و معجون قوتو

به عنوان مثال به نمونه محصولی از این شیرینی که در تهیه و تولید آن از هفت مغز و خشکبار مهم ایرانی استفاده گردد قوتو هفت مغز گفته شده و با این نام نیز در بازار عرضه می شود و نمونه هایی که در تولید آن از پودر گلبرگ های گل گاو زبان و گل محمدی استفاده شده باشد به ترتیب به نام های معجون قوتو گل گاو زبان و گل محمدی نامگذاری شده اند و با این نام ها نیز معرفی شده و در بازار کرمان و سایر بازارهای داخلی و خارجی عرضه می گردند.
خواص معجون قوتو

مصرف قوتو برای درمان بیماریها

بدون شک استفاده از انواع خشکبارها و گیاهان دارویی ارزشمند به قوتو خواص متفاوت و فراوانی داده است به طوریکه پزشکان و کارشناسان علوم تغذیه مزایا و امتیازات فراوانی را برای مصرف انواع معجون قوتو ذکر کرده اند و با توجه به نوع کسالت و بیماری افراد و همچنین نمونه های مختلف قوتو موجود در بازار، مصرف نمونه های مشخصی را به بیماران خود توصیه می نمایند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.