در خیال خود با گل رز آبی نیز روبرو شوید.

اگر بتوانید گلدان طلا را در انتهای رنگین کمان پیدا کنید، ممکن است با گل رز آبی نیز روبرو شوید. معنای گل رز آبی به اندازه خود رز خیالی است. رز آبی به عنوان عنصری از تخیل، همیشه در هنر و ادبیات به تصویر کشیده شده است.

گل رز آبی تکه تکه ای از تکه های آرزو، خیال انگیز و آزاد ذهن بوده است. جست‌وجوی آن قرن‌هاست که ادامه دارد و چندین گلفروش هنوز به تلاش خود ادامه می‌دهند.

در برخی فرهنگ‌ها چگالی جیوه ، گل رز آبی به جام مقدس (جامی که مسیح در شام آخر استفاده می‌کرد) تشبیه می‌شود، بنابراین در دنیای گل رز مانند آن در نظر گرفته می‌شود.

رز آبی با توجه به عدم وجودش و اشتیاق حضورش در دنیای فلور، نماد دست نیافتنی است. این نشان دهنده چیزی است که قرار است به عنوان یک رویا و به عنوان آرزویی که هرگز برآورده نمی شود باقی بماند.

برخی افراد رز آبی را نمایشگاهی از احساسات درونی عشق در نگاه اول می دانند. همچنین به عنوان مترادف یک عشق غیرممکن یا نافرجام نسبت داده می شود.

و برخی فرهنگ ها وجود دارند که رز آبی را با خون سلطنتی مرتبط می دانند. عظمت و شکوه سلطنتی
انجام غیرممکن‌ها، مبارزه با همه شانس‌ها و شروع‌های جدید را می‌توان با رز آبی نشان داد. وقتی مسیری را انتخاب می‌کنیم که شروعی ناگفته و غیرقابل توضیح دارد.

گل رز آبی

قلب ما مملو از احساساتی می‌شود که خواص شیره انگور برای کودکان آنقدر عمیق هستند که نمی‌توان آنها را با کلمات توصیف کرد. چنین هیجانی را می توان از طریق یک رز آبی نیز بیان کرد.
رز سرد همچنین شخصیتی را برجسته می کند که برای رمزگشایی بسیار پیچیده است یا شخصیتی که تفسیر آسان را دوست ندارد.
با توجه به این واقعیت که گوجه فرنگی امروز و رز آبی نتیجه ساختگی است و محصول واقعی طبیعت نیست، ممکن است نشان دهنده قدرت دستکاری بودن باشد.
یک گل رز آبی یا یک دسته گل رز آبی به عنوان یک هدیه مناسب برای مناسبت هایی مانند تولد، سفر، یک سرمایه گذاری و غیره است، زیرا آنها نماد شروع جدیدی در زندگی هستند.

از سوی دیگر، ممکن است برای کسی که می خواهید با او رابطه برقرار کنید، هدیه مناسبی نباشد، مگر اینکه طرف مقابل از معنای آن آگاه باشد.

 • منابع:
  1. Symbolic Meaning of Blue Roses That’ll Leave You Stupefied

 • تبلیغات: 
  1. راهکار های افزایش تولید عسل
  2. خاصیت آنتی اکسیدانی انواع عسل
  3. معرفی بهترین نوع عسل فلیپین
  4. استفاده از عسل برای اهداف دارویی