قاووت اصل ترکی خانگی

قاووت اصل ترکی خانگی یکی از مکمل های غذایی می باشد که جهت تقویت عمومی بدن در بیشتر توسط ورزشکاران مورد استفاده قرار می‌ گیرد و فروش بدون واسطه پودر دارچین با بهترین کیفیت از طریق سایت های معتبر اینترنتی به اطلاع عموم می‌ رسد و به راحتی می توان خرید خود را در فروشگاه های آنلاین ثبت سفارش کرده و کلیه کالا ها را درب منزل تحویل گرفت.

قاووت اصل ترکی خانگی

قاووت اصل

قاووت اصل قاووت اصل و پسته خشک امروز به دلیل ویژگی های فراوانی که دارد به عنوان یک نوع سوغاتی به حساب می رود و عمده ترین مرکز تولید این نوع شیرینی نیز استان کرمان و سیرجان است که به زبان کرمانی قوتو نام دارد، ویژگی قاووت باکیفیت و اصل عبارت است از:

 • قاووتی با کیفیت است که هیچ مواد افزودنی شیمیایی نداشته باشد و حتی سنگ ریزه و شن و هرچیزی که به سلامتی ضرر می رساند.
 • معمولا قاووت ها نباید بو و مزه غیر طبیعی بدهند مثلا هر گونه بوی تند و مزه تلخ نشان دهنده بی کیفیتی قاووت است، چرا که قاووت اصل بوی طبیعی گیاه و مغزها را می دهد و مزه ی تازگی مواد را دارد.
 • مواد آسیاب شده ی قاووت باید بسیار ریز و نرم باشند و خوب مخلوط شده باشند تا مزه ی یک نوع مغز یا گیاه را احساس نکنیم.
 • همچنین هر نوع قاووتی باید علامت استاندارد و تاریخ تولید و انقضا داشته باشد تا مطمئن شویم مواد آن مانده نیست چرا که مواد قاووت دارای مقداری چربی هستند و اگر مدتی از تاریخ تولید آن بگذرد هیچ خاصیتی ندارد.
 • بسته بندی های شیک و بهداشتی نیز از ویژگی های قاووت باکیفیت هستند، زیرا هر تولید کننده ای برای اینکه کیفیت محصول خود را نشان دهد اغلب از بسته بندی های متنوع استفاده می کند.
 • قاووت با کیفیت رنگی قهوه ای روشن دارد، پس سعی کنید از فروشگاه و سایت های معتبر قاووت بخرید تا از میزان کیفیت آن مطمئن باشید، چرا که برخی فروشندگان بسته های قاووت را در معرض آفتاب قرار می دهند.

قاووت ترکی

قاووت ترکی شاید شما هم شنیده باشید که یکی از ارزشمندترین مواد خوراکی که می‌توانید همه روزه در رژیم غذایی خود بگنجانید، قاووت های مختلفی هستند که از مغزیجات گوناگون تولید می شوند. یکی از بهترین محصولاتی که می توانید همه روز مصرف کنید قاووت ترکی درجه یک است. بسیاری از افراد تمایل دارند تا پیش از مصرف محصولات مختلف اطلاعات کاملی از ویژگی آنها داشته باشند که به اختصار برای شما بازگو خواهیم کرد.

به طور کلی مواد عمده ای که برای تولید قاووت ترکی استفاده می شود، بادام تازه است. مغز بادام شیرین برای تولید این محصول بهترین گزینه خواهد بود و دارای خواص و ارزش غذایی متعددی می باشد. توجه داشته باشید که از طعم دهنده های طبیعی مانند نبات و هل هم ممکن است برای تولید آنها استفاده شود که البته طعم بی‌نظیری خواهند داشت.

یکی از بزرگترین ویژگی های قاووت ترکی درجه یک فواید بیشمار این محصول برای سلامتی جسمانی افراد خواهد بود. همچنین شما می توانید این محصول را به راحتی برای مدت زمان طولانی نگه داشته و در صورت لزوم مصرف نمایید. قاووت ترکی برای سلامتی و تقویت سیستم ایمنی و سلامت دیگر ارگان های بدن بسیار مفید خواهد بود.

قاووت خانگی

قاووت خانگی قاووت خانگی در واقع نوعی پودر خوراکی می باشد که انواع مختلفی را شامل می‌شود و می‌توان گفت که مواد اولیه تشکیل دهنده آن ها کاملا متفاوت می باشد؛ هر چقدر که کیفیت مواد اولیه به کار گرفته شده برای تولید این محصول بالاتر باشد سطح کیفیت قاووت تولید شده هم افزایش پیدا می‌کند.

با توجه به این که تولید این محصول هم به صورت خانگی قابل اجرا می باشد و هم کارخانه های صنعتی به صورت عمده اقدام به تولید آن کرده‌اند، بنابراین اگر محصولات اولیه به کار گرفته شده به صورت کاملا پاک شده باشند، کیفیت قاووت تولید شده هم ارتقا پیدا می‌کند.

این محصول به شکل کاملاً پودر شده می باشد؛ بنابراین کیفیت پودر شدن آن هم حائز اهمیت بوده به این صورت که باید کاملاً یکدست باشد؛ علاوه بر موارد ذکر شده یکی دیگر از عواملی که به شکل قابل توجهی توانسته بر کیفیت انواع مختلف قاووت تاثیر گذار باشد نوع بسته بندی آن می باشد، یک بسته بندی استاندارد و محکم و همچنین بهداشتی می تواند ضامن حفظ کیفیت آن در مدت زمان استفاده باشد.

همانطور که می‌دانید قاووت به قوتو نیز معروف می باشد و دارای طعم های مختلف می باشد که می توانید آن را در بسته بندی های مختلف تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید. قاووت اعلا طعم و مزه بی نظیری دارد. در ادامه این مقاله نکات مهم در انتخاب قاووت اعلا را برایتان بازگو نماییم که شامل موارد زیر می باشد.

 • یکی از مهمترین نکات در هنگام خرید این است که به طعم و مزه آن نیز توجه زیادی نمایید. قاووت باید طعم بسیار دلنشینی داشته باشد که نشان دهنده تازگی این محصول است.
 • از دیگر نکات در هنگام خرید قاووت در نوع بسته بندی آن است، هر چه قدر بسته بندی قاووت کیفیت بالاتری داشته باشد نشان دهنده این است که قاووت درجه یک و ممتاز است. این فراورده شیرینی بسیار دلچسبی دارد.
 • باید در هنگام خرید قوتو به آسیاب شدن آن نیز توجه کنید، هر چقدر این قوتو یک دست باشد و هیچ‌گونه ناخالصی در آن وجود نداشته باشد نشان دهنده این است که کیفیت خوبی دارد و از نکات مهم هنگام خرید است.
 • در هنگام خرید حتما به نام و نشان قاووت توجه بسیار زیادی کنید، بر روی بسته بندی حتماً باید مشخصات این محصول نوشته شده باشد و اندازه آن نیز به‌ خوبی درج شده باشد.

قاووت رژیمی

قاووت رژیمی یکی از محصولاتی که بسیاری افراد تمایل به استفاده از آن دارند، قاووت رژیمی است که خواص بسیار زیادی دارد، زیرا در آن از شکر قهوه ای استفاده نشده است. برای شیرین کردن آن از قهوه و نارگیل و نخود استفاده می شود. قاووت رژیمی مدل‌های مختلف دارد و معمولاً از تخم خرفه، خشخاش، تخم کاهو، تخم کنجد و… نیز در آن استفاده می‌شود.

قاووت از محصولاتی است که در اندازه های مختلف وجود دارد و افراد بر اساس آن نیاز خود از آن استفاده می‌کنند. قاووت دارای طبیعت گرم و خشک است و افرادی که از مشکلات جسمی خود رنج می برند می توانند با خوردن آن بسیاری از بیماری‌های خود را درمان کنند.

قاووت طعم و مزه های مختلفی دارد و برای تولید آن از مواد اولیه بسیار عالی استفاده شده است. قیمت قاووت بر اساس بسته بندی و نوع آن متفاوت است.

قاووت رژیمی اصل مواد اضافی و ناخالصی ندارد و خالص بدون هیچگونه مواد غیرمجاز و بدون مواد شیمیایی است که در بهترین بسته بندی های بهداشتی و استاندارد ارائه می‌شود. تولید کنندگان قاووت را به روش کاملا بهداشتی تهیه می‌کنند و بسته بندی استاندارد محصول از فساد و خرابی آن جلوگیری می کند. این قاووت به دلیل کیفیت اعلا محصولی ارزشمند و صادراتی است و سالیانه به مقدار زیادی به بازار سایر کشورهای جهان ارسال می شود.

قاووت رژیمی باعث تقویت قوای جسمانی شده و ضعف و بیحالی را برطرف می‌کند، همواره متخصصان تغذیه به استفاده از آن توصیه می کنند. مخصوصاً برای افراد ضعیف، بیماران، کودکان کم اشتها، زنان باردار ورزشکاران و می توان گفت به تمامی افراد مصرف آن بسیار توصیه می شود.

قاووت سنتی

قاووت سنتی قاووت سنتی از خوراکی ها و سوغاتی های لذیذ و دلپذیر کرمان می باشد، که در بین تمام مردم در سایر شهرهای کشور و همچنین کشورهای همسایه، طرفداران زیادی دارد. شما می توانید برای آشنایی با انواع طعم های قاووت موجود در ایران، تا پایان این مقاله با ماه همراه باشید. این محصول با قدمت بسیار زیادی که دارد تا همین امروز، مورد توجه اکثر مردم قرار گرفته است. چرا که دارای خواص و فواید بی شماری می باشد. تولیدکنندگان ایرانی، این محصول را با کیفیت بسیار بالا در انواع مختلفی تهیه و تولید می کنند.

 • یک نوع از طعم های قاووت می تواند ترکیب نخود، نارگیل و شکر باشد.
 • یکی از دیگر طعم هایی که می توان برای قاووت نام برد، ترکیب پسته با نارگیل است.
 • از معروف ترین و پرفروش ترین نوع قاووت، قاووت قهوه‌ای می باشد. در این نوع قاووت، از ترکیب قهوه، شکر، تخم خرفه و خشخاش استفاده می کنند.

تولیدکنندگان برای تهیه این محصول از تمام مواد اولیه طبیعی استفاده می کنند، به همین خاطر است که تاکنون موفق شده‌اند با کیفیت بالا و طعم خوب آن، توجه بیشتر مصرف کنندگان و مشتریان را به طور کامل به دست بیاورند. تولیدکنندگان برای تهیه قاووت در کارخانه های مجهز و به روز، نهایت تلاش خود را به کار گرفته‌اند.

دامنه گسترده تنوع این محصول موجب شده که شما علاقمندان و مشتریان گرامی بتوانید با اطمینان خاطر بهترین نوع این قاووت را برای خود تهیه و خریداری نمایید.

قاووت ساده

قاووت ساده قاووت ساده ترکیب بی نظیری از ادویه‌ها و گیاهان دارویی است که در نهایت ترکیب آنها باهم باعث ایجاد یک معجون درست و حسابی و پر خاصیت می‌شود. قاووت جزو سوغاتی‌های خیلی معروف استان کرمان است که در انواع طعم‌ها درست می‌شود و هر فردی با هر ذائقه‌ای می‌تواند یکی از انواع آن را انتخاب کند و از خوردن این بمب انرژی لذت ببرد. قاووت با مزه‌ی شیرین خود سلطان تمام شیرینی‌های ایرانی و سنتی است؛زیرا تمام اجزای تشکیل دهنده قاووت برای سلامتی و تقویت ‌بدن مفید می‌باشد.

مردم عزیز کرمان این سوغاتی بی‌نظیر را در مقدار‌های زیاد تولید می‌کنند و شمایی که خواهان این اکسیر پر‌خاصیت هستید می‌توانید این معجون را بصورت قاووت کیلویی یا بصورت بسته‌بندی تهیه کنید.

برخی افراد قاووت ساده را به آب‌جوش اضافه و مصرف می‌کنند ولی ترکیب این بمب انرژی با شیر یا چایی می‌تواند مزه لذیذ‌تری به آن اضافه کند. البته لازم به ذکر است که خوردن قاووت با شیر به تسکین درد مفاصل نیز کمک می‌کند و افرادی که به دنبال تقویت نیروی عمومی بدن خود هستند‌ از این ترکیب غافل نشوند.

خوردن قاووت به صورت خشک نیز به تنهایی خیلی لذیذ می‌باشد، بطوری که روزانه چند قاشق از این مواد را داخل دهان گذاشته و میل کنید. قاووت به دلیل داشتن شکر به راحتی در دهان مثل آبنبات حل می‌شود.

قاووت شکل دار

قاووت شکل دار قاووت شکل دار، دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام از آن ها خواص مخصوص به خود را دارا هستند. در تهیه و تولید قاووت باید به سراغ مواد اولیه ی با کیفیت و مرغوب رفت. برای مثال در تولید قاووت شکل دار که همانطور که از اسمش پیداست دارای شکل مشخص بوده و حالت پودری ندارد، استفاده از مغزیجات تازه ملزم می باشد. در تولید این محصول برخی از مواد لازم آن باید به صورت برشته در تولید قاووت به کار برده شوند.

قبل از برشته نمودن باید ابتدا مواد مورد نظر را تمیز و ناخالصی های آن نظیر سنگریزه و برگ و مواد زائد جدا سازی شود. این امر باعث به دست آمدن محصولی درجه یک و با کیفیت می شود. در ترکیب مواد تهیه قاووت نسبت و تعادل خاصی وجود دارد که تولید کننده با استفاده از علم خود آن را با یکدیگر مخلوط می نماید. در این ترکیب از شکر نیز به میزان لازم بهره برده می شود.

میزان مصرف قاووت با توجه به طبع گرم و میزان شکر به کار برده شده در تولید آن باید در حد مناسبی صورت پذیرد. آسیاب نمودن مواد به کار رفته در تهیه و تولید قاووت نیز باید به صورت صحیح صورت پذیرد و ترکیب به دست آمده باید از نرمی مناسب و خوبی برای مصرف برخوردار باشد. این امر نیز در کیفیت قاووت نقش دارد. میزان اضافه نمودن شکر در قاووت ها و همچنین پاکیزه و تمیز بودن و تفت دادن مواد و مقدار ترکیب نمودن آن ها با هم از جمله عوامل موثر در تولید یک قاووت اعلا می باشد.

با توجه به تقاضای زیاد و خواص فراوانی که قاووت شکل دار دارد، همواره مصرف کنندگان تمایل دارند این محصول ارزشمند را خریداری کرده و بطور روزانه مصرف نمایند. عرضه کننده عمده قاووت شکل دار اعلا با ارائه محصولات باکیفیت و متنوع توانسته است نیاز خریداران را به این محصول ارزشمند برطرف سازد. شما می‌توانید قاووت را از طریق فروشگاه های مربوطه و تولید کنندگان اصلی خریداری نمایید.

در سراسر کشور فروشگاه ‌ها و مراکزی دایر گردیده اند که انواع قاووت سنتی و صنعتی را به متقاضیان عرضه می دارند. توجه داشته باشید که این محصول علاوه بر بازارهای داخلی به دیگر مناطق نیز ارسال می گردد. صادرات قاووت به شیوه ای انجام می‌شود که محصول کیفیت و طعم اولیه خود را حفظ کرده تا زمانی که به دست مصرف کنندگان برسد. امکان خرید این محصول از طریق فروشگاه‌های آنلاین هم فراهم می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.