مصرف روزانه شیره انگور شیررضا موجب افزایش قد سریع در کودکان می شود

شیره انگور شیررضا یک مشتق انگور تخمیر نشده با ویژگی های معمولی در مورد رنگ، عطر و طعم آن است. شیره انگور به عنوان یک منبع بسیار غنی از پلی فنول ها، حاوی فلاونوئیدها، آنتوسیانین ها، تانن های پروآنتوسیانیدین و رسوراترول در نظر گرفته می شود.

تحقیقات پایه و بالینی متعددی نشان داده اند که پلی فنول های موجود در شیره انگور دارای فعالیت زیستی مرتبط با پاتوژنز CVD هستند. مهار گونه های فعال اکسیژن و نیتروژن مواد معدنی انتقالی فعال ردوکس صرفه جویی یا هم افزایی با سایر آنتی اکسیدان ها و تعدیل فاکتورهای رونویسی حساس به ردوکس.

القای آنزیم ها پروتئین های آنتی اکسیدانی و مهار آنزیم های پرواکسیدانت و کاهش رشد پلاک آترواسکلروتیک، به عنوان مثال، کاهش بیان مولکول چسبندگی. محدود کردن فرآیندهای التهابی و افزایش مقاومت LDL در برابر اکسیداسیون. مکانیسم اثر شیره انگور نیز در شکل 5.3 نشان داده شده است.

مصرف روزانه شیره انگور شیررضا آسیب اکسیداتیو DNA و سطوح رادیکال آزاد پلاسما را در جمعیت های سالم کاهش می دهد. علاوه بر این، مکمل شیره انگور بنفش به مدت 8 هفته همچنین آسیب DNA لنفوسیتی را کاهش می دهد و وضعیت آنتی اکسیدانی پلاسما را در افراد سیگاری مرد افزایش می دهد.

شیره انگور همچنین منبع اصلی رسوراترول (3،5،4′-تری هیدروکسی استیلبن) است که تأثیر مثبت عمیقی بر سلامت انسان دارد، از جمله اثرات ضد سرطانی، ضد سرطانی، ضد التهابی و ضد پیری و توانایی کاهش قند خون و CVD.

رسوراترول بیان ژن های پرواکسیداتیو (مانند NADPH اکسیداز) و آنزیم های آنتی اکسیداتیو مانند SOD1 و GPx1 را در سلول های اندوتلیال انسان تنظیم می کند.

مطالعه نشان داد که استرس اکسیداتیو ناشی از DMNQ (1،4-naphthoquinone) در سلول های EA.hy 926 توسط رسوراترول به روشی وابسته به غلظت و زمان با کاهش Nox4 و تنظیم مثبت SOD1 و GPx1 به حداقل می رسد.

عصاره خشک شده یخ زده شیره انگور ژاکز (Vitis aestivalis-cinerea × Vitis vinifera)، که عمدتاً حاوی فلاونوئیدها، آنتوسیانین ها، پروآنتوسیانیدین ها و مشتقات اسید هیدروکسی سینامیک است، در مقایسه با داروی ضدالتهابی غیراستروئیدی تجاری (NSAID) فعالیت ضد التهابی بالاتری نشان داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.